Serwis informacyjny zawodów regionalnych KonieRegio - KonieRegio

Przejdź do treści

Menu główne:

Aktualności

10.06. godz. 18.00 Walne Sprawozdawcze Zebranie Delegatów W-MZJ


Na stronie W-MZJ ukazał się poniższy komunikat.


Szanowni Państwo,

Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego zaprasza na Walny Zjazd Delegatów Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego, który odbędzie się 10 czerwca 2019 r.

I termin o godzinie 18:00

II termin o godzinie 18:30

w sali konferencyjnej COS Torwar ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa

Porządek obrad:

1. zatwierdzenie sprawozdania finansowego W-MZJ za rok 2018

2. przedstawienie projektu statutu W-MZJ

3. wolne wnioski

Dodatkowo, w godzinach 14:30-17:30 odbędzie się szkolenie z podstaw prawnych - przepisy BHP, ochrona przeciwpożarowa, RODO, umowy i podatki. Szkolenie jest bezpłatne dla członków W-MZJ. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres biuro@wmzj.waw.pl do 24 maja 2019 r.

Uprzejmie informujemy, że obecność na Zjeździe jest obowiązkowa. Prosimy o potwierdzenie przybycia (biuro@wmzj.waw.pl).

Z wyrazami szacunku,

Biuro W-MZJ”


Niestety, z tego komunikatu nie wynika nic poza terminem i „zarysem” programu!

Brak jest jakichkolwiek załączników np. z regulaminem i porządkiem obrad, ze sprawozdaniem finansowym i projektem nowego statutu. Brak sprawozdań Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Kolegium Sędziów, Rady Trenerów, brak listy zaproszonych gości itd. itd.

Jest natomiast informacja o obowiązkowej obecności członków, co budzi spore wątpliwości.

Dobrze byłoby gdyby frekwencja była na poziomie co najmniej 80%. ale godzina 18.00 (drugi termin 18.30) w poniedziałek do tego nie zachęca. Świadczy bardziej o tym, że ma być przed wszystkim szybko, gładko i wygodnie dla Zarządu, a nie jako konkretnego omówienia sytuacji i problemów W-MZJ i jego członków oraz dyskusji na ten temat.

Warto tu też zwróć uwagę na fakt, że 18.06. ma się odbyć Walny Sprawozdawczy Zjazd Delegatów PZJ. Jak wiadomo, W-MZJ ma największą liczbę tych delegatów i w pewien sposób znaczący wpływ na to co się dzieje w PZJ. Warto byłoby więc w programie Zebrania 10.06. uwzględnić punkt dotyczący oceny działania władz PZJ. A problemów w tym zakresie nie brakuje...


Czekamy więc na bliższe informacje i konkrety w tym zakresie!



Wydarzenia tygodnia

W najbliższy weekend na Mazowszu odbędą się zawody:

Od piątku do niedzieli 31.05.-02.06. ZO-B i ZTiR-B w KJ Sielanka Warka

W sobotę 01.06. ZTiR-B IV eliminacja Ligi Mazowsza, Memoriał gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego w SKJ Legia-Kozielska Warszawa

W niedzielę 02.06. ZKlub.-A,PC,PG,B; III Mazowieckie Mistrzostwa Pony Games, III eliminacja OMPMiD w Stajni Bałałajka Budy Michałowskie

W niedzielę 02.06. ZTiR-B, ZT-PG. II eliminacja Pucharu Podkowy w SKJ Podkowa Leśna

W sobotę i niedzielę 01-02.06. ZT-A,B III KSJ w SSK Koczergi Nowe








ZJK, A,PC,PG, B; OMPMiD - 26.05. TKKF Hubert Warszawa – Wyniki

Ranking OMPMiD w.2


Poniżej prezentujemy wyniki końcowe zawodów.

W drugim załączniku aktualny Ranking Otwartego Mazowieckiego Pucharu Dzieci i Młodzieży po dwóch eliminacjach..


ZJK - A,PC,PG, B; OMPMiD 26.05. TKKF Hubert Warszawa - Wyniki

Ranking OMPMiD 2019


Kolejne zawody cyklu OMPMiD:

02.06. Stajnia Bałałajka Budy Michałowskie

09.06. KJ Amber Horse Milanówek


Serdecznie zapraszamy!


Ranking Ligi Mazowsza po trzech eliminacjach


W tegorocznej edycji Ligi Mazowsza rozegrano już w ramach ZTiR-B trzy eliminacje: w UKS SJK PaTaTaj Kanie, SJK Podkowa Leśna oraz TKKF Hubert Warszawa. Wzięło w nich udział 96 zawodników.


W załączeniu (oraz w zakładce Liga Mazowsza) publikujemy aktualny ranking Ligi.


W klasie Debiuty 50 cm liderem z dwoma „szóstkami” jest Martyna Zięba z KJ Dworek Okuniew na Heńku. Kolejnych 9 zawodniczek ma na koncie jedną „szóstkę”


W klasie Kuce 60 prowadzi z dwiema „szóstkami” Agata Dybowskaz SSKJ Grobice na Lupidelia Ebonu Lady i Tinie. Kolejnych 5 zawodniczek ma po jednej „szóstce”.


W klasie mini LL 70 dwie „szóstki” zdobyła Dominika Jędrzejowska (bpk MAZ) startująca na Pep Talk. Kolejnych 25 zawodników ma na koncie jedną „szóstkę”.


W klasie Kuce i MK 80 prowadzą z jedną „szóstką” ex aequo Kaja Kamieniecka (nz) na Debiucie i Agnieszka Kurek (nz) na Prestige.


W klasie LL 80 prowadzi Dominika Jędrzejowska – 22 pkt. przed Katarzyną Suwałą z KJ Akademią Kucania Dawidy na Exito – 12 pkt. oraz Paulina Kowalska (nz) na Eti Queen – 10 pkt.


W klasie LL1 90 liderem jest Aleksandra Kołodziejczyk z KJ Akademia Kucania Dawidy na El-Vis – 24 pkt. Drugie miejsce zajmuje Amelia Saganowska (nz) na Simsalabim – 18 pkt., a trzecieAleksandra Sypuła (nz) na Szafirze – 13 pkt.


W klasie L prowadzi Michał Siejek z KJ Akademia Kucania Dawidy na Bolivar i Libretto – 10 pkt., przed Łukaszem Kościeszą z TKKF Hubert Warszawa na Miluzie – 9 pkt. i Kają Trzcińską (bpk MAZ) na Jupiterze – 8 pkt.


W klasyfikacji klubowej liderem jest KJ Akademia Kucania Dawidy – 87 pkt. Drugie miejsce zajmuje SSKJ Grobice – 36 pkt., a trzecie TKKF Hubert Warszawa – 18 pkt.


W czerwcu rozegrane zostaną kolejne trzy eliminacje:

01.06. SKJ Legia-Kozielska Warszawa

Propozycje opublikowane

oraz

15.05. SKJ Poczernin

29.06. SKJ Poczernin

Propozycje Poczernina wkrótce.


Serdecznie zapraszamy!


Ranking Ligi Mazowsza w.3


Ranking Otwartej Ligi Mazowsza WKKW po II eliminacji


11.05. w UKS SJK PaTaTaj Kanie odbyły się jednodniowe Zawody Regionalne w WKKW będące eliminacją tegorocznej, VI edycji, Otwartej Ligi Mazowsza WKKW.

W załączeniu prezentujemy ranking OLM WKKW po dwóch eliminacjach, a poniżej krótkie podsumowanie sytuacji rankingowej.


W klasie LL-70 - kuce i konie, prowadzą: Hanna Szeliga z KJ Czarny Dunajec oraz Mateusz Owczarz z UKS Primo Warszawa z 8 pkt. Na 3-4 miejscu ex aequo są Jan Warzywoda z SJ Napoleońska Zagroda oraz Aleksandra Sypuła z SKJ Podkowa Leśna – 6 pkt. Sklasyfikowanych jest 17 zawodników.


W klasie LL-85 - jeźdźcy do 15 lat, prowadzi Anna Sieńko z SSKJ Grobice – 18 pkt. przed Nina Dubowska z UKS Vacat E. Sulbiny – 14 pkt. oraz Wirginią Dąbrowską z KJ Szarża Bolęcin – 9 pkt. Sklasyfikowano 13 zawodników.


W klasie LL-85 - jeźdźcy 16 lat i więcej, liderem jest Jolanta Tarczyńska z LKJ Drama Zbrosławice – 18 pkt. Drugie miejsce zajmuje Natalia Kotyra z SSKJ Grobice – 14 pkt. a 3-4 ex aequoJulia Sopińska z KJ Dziecinów oraz Sebastian Król z SKSK Stare Babice – 12 pkt. Sklasyfikowano 28 zawodników.


W klasie L - jeźdźcy do 18 lat, pierwsze miejsce zajmują Maria Adamek z LKJ Drama Zbrosławice oraz Helena Struss z SJ Poster Piaseczno – 20 pkt. Trzecie miejsce zajmuje Wiktoria Okupny z SSKJ Grobice – 16 pkt. Sklasyfikowano 21 zawodników.


W klasie L - jeźdźcy 19 lat i więcej, liderami są: Jan Kamiński z Equikam Sp. z o.o. Milanówek oraz Zofia Pogodzińska z UKS z Akademia Jeździectwa Dąbrowica – 22 pkt.

Na trzecim miejscu ex aequo są Kamil Skupień z LKS Moszna orazAnna Królikowska z SKJ Beckersport Laszczki – 18 pkt. Sklasyfikowano 19 zawodników.


W klasie C* - jeźdźcy od 12 lat, bez mian w klasyfikacji - prowadziMarek Wajda z KJ Dworek Okuniew – 28 pkt. przed Joanną Gardulską z KJ Facimiech – 25 pkt. oraz Anną Krukowską z KJ Rakowiec Kwidzyn – 22 pkt. Sklasyfikowano 15 zawodników.


W klasie Open – jeźdźcy od 12 lat – od LL-85 do C**, liderem jestKamil Skupień z LKJ Moszna – 38 pkt. przed Julią Sopińską z KJ Dziecinów – 33 pkt. i Piotrem Piaseckim z KJ Aromer Józefin – 30 pkt. Sklasyfikowano 98 zawodników.


W rankingu o Puchar PZHKM dla najlepszego konia rasy małopolskiej, liderem pozostał PEREZ dosiadany przez Piotra Piaseckiego – 30 pkt. Drugie miejsce zajmuje LAVER pod Magdą Mirosz – 29 pkt., a trzecie ASHANTI SOLIER pod Joanną Gardulską – 25 pkt. Sklasyfikowano 29 koni.


Najbliższe eliminacje:

1-2.06. w SO Bogusławice (ZK-C**, klasy OLM - LL70, LL85, L, 1*, 2*)

22.06. w SKJ Grobice (ZK-C*, klasy OLM – LL70, LL85, L, 1*)

Serdecznie zapraszamy!


Tabela rankingowa OLM WKKW 2019 po II eliminacji

Złoty medal Olgi Celskiej w Akademickich Halowych Mistrzostwach Polski w Lesznie!


Dwie reprezentantki Mazowsza wybrały się do Leszna na Akademickie Halowe Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody. Obydwie wystartowały w kategorii Profi, w której rywalizowało 15 zawodników.

Najlepsza okazała się Olga Celska na Hip Hopie z SKJ Beckersport Laszczki (kadrowiczka W-MZJ w kategorii Młodych Jeźdźców), która jako jedyna pokonałą 4 parkury bez błędów!

Dobrze zaprezentowała się również Alicja Ciarczyńska na Caruno 3 z KJ Aromer Józefin, która z dwoma zrzutkami zajęła ostatecznie 5 miejsce.


Gratulacje dla naszych reprezentantów.

Poniżej skrócone wyniki zawodów, w załączniku wyniki pełne.


Grupa A - Amatorzy

1. Natalia Kaczmarek / Aloubetta KJ CH Jaszkowo 4 pkt.

2. Diana Tomkowiak / Denis KJ Michałówka 8 pkt.

3. Paulina Grzyb / Barbie LKS Cwał Poznań 8 pkt.

Startowało 12 zawodników / 11 ukończyło


Grupa B - Profi

1. Olga Celska '99 / Escato, Hip Hop SKJ Beckersport Laszczki 1,53 pkt.

2. Piotr Kaliszuk / Chacco Dor ZKJ Przylep-Lotnisko 5,95 pkt.

3. Alicja Maślana '98 / Rebus KJ Leśna Podkowa Godziszewo 7,30 pkt.

-----

5. Alicja Ciarczyńska / Chelby, Caruno 3 KJ Aromer Józefin 8,08 pkt.

Startowało 15 zawodników / 14 ukończyło


AHMP-B 12-14.04. Leszno – wyniki

Patrycja Mroczkowska i Alicja Jasiak ze złotymi medalami Mistrzostw Mazowsza Amazonek w Damskim Siodle


W czasie zawodów klubowych w Pony Games, ujeżdżeniu i skokach, które obyły się w niedzielę 05.05. w KJ Dama Dana w Kozerach rozegrano również (po kilkuletniej przerwie) Mistrzostwa Mazowsza Amazonek w Damskim Siodle w ujeżdżeniu i skokach. Poniżej medaliści:


Ujeżdżenie – Seniorzy

1. Patrycja Mroczkowska  /  Euforia    65,417%


Ujeżdżenie – Juniorzy

1. Alicja Jasiak  /  Dżiryt    71,042 %

2. Maja Piasecka  /  Roxana    57,500 %

3. Maja Wieczorek  /  Watson D    56,250 %


Skoki – Seniorzy

1. Alicja Jasiak  /   Euforia    0/50,46

2. Danuta Konończuk  /  Euforia    0/52,21


Na zakończenie zawodów odbyły się także Konkursy Elegancji 

w kategorii Open i Damskie Siodło w których wzięło udział 

10 Amazonek. Ale tu o wynikach decydowały już względy estetyczne, nie stricte sportowe...


Pełne wyniki zawodów w załączeniu.


Zklub.-PG, A, B, MMA 05.05. KJ Dama Dana Kozery

Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza w ujeżdżeniu – medaliści i wyniki


W dniach 12-14.04. w KJ Aromer rozegrano Halowy Puchar Wa

rszawy i Mazowsza oraz Halowy Puchar Mazowsza w ujeżdżeniu.

Łącznie rozegrano 9 kategorii, w których wzięło udział 58 zawodników.


Poniżej prezentujemy medalistów, a w załączeniu pełne wyniki zawodów.


Halowy Puchar Warszawy i Mazowsza


Młodzik - Kuce:

1. Ewa Macieszczak '07 / Apasjonata Aureus KJ Aldragho Piaseczno 23,100 pkt.

2. Zuzanna Wawrzyniak '07 / Liwia KJ Aldragho Piaseczno 22,900 pkt.

3. Marta Matwijów '08 / Bond KJ Aldragho Piaseczno 22,600 pkt.

Startowało 13 zawodników / 13 ukończyło


Juniorzy Młodsi - Kuce:

1. Julia Kaczorowska '04 / Midtjydens Orion SSKJ GoldenHorse Koryta 197,326 %

2. Amelia Zubczyńska '06 / Touareg KJ Dworek Okuniew 193,612 %

3. Nina Makowska '06 / Avilon KJ Aldragho Piaseczno 189,492 %

Startowało 7 zawodników / 7 ukończyło


Juniorzy - Kuce:

1. Oliwia Kubiak '03 / Druh Hroby Hron SSKJ GoldenHorse Koryta 196,255 %

2. Maria Walczyńska-Graczyk '06 / Mamba KS Centurion Zaręby 187,749 %

Startowało 2 zawodników / 2 ukończyło


Juniorzy Młodsi:

1. Julia Rozesłańska '04 / Saturn SSKJ Bajardo Augustówek 202,038 %

2. Anna Sieńko '04 / Bonita-Loxley SSKJ Grobice 191,942 %

3. Małgorzata Urbańska '04 / Francis KJ Aldragho Piaseczno 188,219 %

Startowało 3 zawodników  /  3 ukończyło


Juniorzy:

1. Hanna Meder '02 / California bpk MAZ 186,763 %

2. Dominika Jędrzejowska '01 / Rahim BH bpk MAZ 185,181 %

3. Zuzanna Dzidek '02 / Terra Europa KS AZS AWF Warszawa 184,864 %

Startowało 5 zawodników / 5 ukończyło


Młodzi Jeźdźcy:

1. Maria Mackiewicz '98 / Sunny Boy Varsovia Dressage Club Warszawa 195,561 %

2. Oliwia Laferi-Sapiej '99 / Carte Blanche SKJ Legia-Kozielska Warszawa 195,386 %

3. Natalia Wojtaszek '98 / Golden Touch KU AZS AWF Warszawa 194,720 %

Startowało 5 zawodników / 5 ukończyło

Seniorzy:

1. Oliwia Laferi-Sapiej '99 / Donna Agatha SKJ Legia-Kozielska Warszawa 202,132 %

2. Ewa Apanas / Fantastic Surprise Varsovia Dressage Club Warszawa 199,944 %

3. Karolina Gałkowska / Rara Avis KS AZS AWF Warszawa 195,269 %

Startowało 8 zawodników / 8 ukończyło


Amatorzy:

1. Wiktoria Świerczewska '00 / Termar nz 198,194 %

2. Amelia Milczarek '03 / Las Palmas nz 194,779 %

3. Maja Krzanowska '01 / Famme Fatale M nz 192,979 %

Startowało 12 zawodników / 11 ukończyło


Halowy Puchar Mazowsza Seniorów (klasa CC)

1. Monika Szkuta / Toffi KS Centurion Zaręby 193,410 %

2. Karina Uszyńska / Ares SKJ Legia-Kozielska 192,348 %

3. Aleksandra Kanarek / Sauron KJ Sawanka Izabelin 187,886 %

Startowało 3 zawodników / 3 ukończyło


HPWiM-A 12-14.04. Aromer - Wyniki


ZTiR-B LM, PP i AMWiM-B 01.05. SKJ Podkowa Leśna – wyniki

Kaja Trzcińska w Amatorach i Anna Dzierzbicka w Profi Mistrzyniami Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w skokach!


1 maja w SKJ Podkowa Leśna odbyły się ZTiR w Pony Games i skokach przez przeszkody w konkursach od klasy Debiuty 50 cm do klasy N, będące jednocześnie II eliminacją Ligi Mazowsza, I eliminacją Pucharu Podkowy w skokach oraz Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w skokach przez przeszkody.


AMWiM-B rozegrane zostały w kategorii Amatorów (klasy LL i L) oraz Profi (klasy P i N).

Poniżej medaliści:


Amatorzy

1. Kaja Trzcińska    bpk MAZ / SGGW    Jupiter    0 pkt. (0/0/54,19)

2. Dorota Żołyniak  bpk MAZ / SGGW    Ibiza    0 pkt. (0/0/56,05)

3. Julia Szulecka   nz / SGGW    Szogun   1 pkt. (1/0/57,48)


Profi

1. Anna Dzierzbicka    SKJ Potęga Piekary / WUM Warszawa 

   Coco Lady   10 pkt.

2. Konstancja Szymacha    KJ J.J. Darboven Rumia / SGGW 

    Fajna    12 pkt.

3. Marta Pieczka    LKJ Gałkowo / SGGW     Meksyk    32 pkt.


Pełne, łączne wyniki zawodów z naliczeniem punktów rankingowych Ligi Mazowsza prezentujemy w załączeniu.


ZTiR-B LM, PP, AMWiM 01.05. Podkowa – Wyniki


Dwa medale Mazowszan w Halowym Pucharze Polski Kuców, Małych Koni i Dzieci II.

W grupie E, Małe Konie, zwyciężył Franciszek Jurzak, trzecia była Wiktoria Leszek-Karwańska.


Od czwartku w Lesznie odbywał się Halowy Puchar Polski w kategoriach Kuców, Małych Koni i Dzieci II. Wśród 160 zawodników zgłoszonych znalazło się aż 42 Mazowszan (5 z nich wystartowało w dwóch kategoriach), czyli ponad 26%!.


W porównaniu do co najmniej kilku ubiegłych lat tym razem dorobek medalowy najmłodszych jest skromny – złoto Franciszka Jurzaka z SKJ Ponylandia Wojciechowice na La Cumparsita i brąz Wiktorii Leszek-Karwańskiej z SKJ Hawajka Majdan na Gracjanie (oba medale w gr. E, Małe Konie).

Nie było jednak tak źle. W wielu przypadkach w decydujących przejazdach finałowych zabrakło przysłowiowego „łutu szczęścia" – np. aż 7 Mazowszan startowało w rozgrywkach o medale, niestety bez sukcesu w postaci miejsca na podium. O dobrych startach naszych reprezentantów świadczy także 15 miejsc punktowanych (miejsca 1-8 wg punktacji olimpijskiej).


W tym roku obie klasyfikacje – medalową i punktową - zdominowali reprezentanci Wielkopolski – 11 medali (w tym 5 zawodników KJ Podkowa Gruszczyn!). Mazowsze w obu klasyfikacjach na drugim miejscu.

Klasyfikacja medalowa: WLKP 4 złote -3 srebrne - 4 brązowe; MAZ 1-0-1; LUL 1-0-0; KPO 1-0.0; LOD 0-2-0; DOS 0-1-1; SWK 0-1-0; POM 0-0-1.

Klasyfikacja punktowa: WLKP 94 pkt.; MAZ 63 pkt.; DOS 19 pkt.; LOD 14 pkt.; POM 10 pkt.; LUL 8 pkt.; KPO 8 pkt.; SWK 7 pkt.; MAL 4 pkt.; SLA 4 pkt.


Krótki komentarz...

Po pierwsze czas i okazja do rewanżu będzie w sezonie letnim w czasie MP i PP w Jakubowicach.

Po drugie, do gościnności Leszna nie można mieć zastrzeżeń, ale może czas na zmianę miejsca organizacji tego HPP, a zwłaszcza rozgrywanie ich jako samodzielnej imprezy bez dodatku Zawodów Regionalnych. 160 zawodników i ponad 200 koni to jak się wydaje wystarczająca do zamknięcia budżetu i satysfakcjonująca organizatora liczba.

Po trzecie, w opinii wielu osób „reforma” regulaminu Sportu Dzieci i Młodzieży (A1 kuce do 130 cm, likwidacja gr. B, rozszerzenie wieku w A1 i A2 do 12 lat) nie była trafna. Dobitnie pokazała to zwłaszcza rywalizacja w Lesznie w grupie A1. Ale to już temat do dłuższej dyskusji środowiskowej...


Poniżej medaliści zawodów i wyniki reprezentantów Mazowsza:

.

Gr. A1

1.. Natalia Głowacz '08 / Szaman KJ Lilljówka Stęszewko 0 pkt. rozgr. 0 / 23,78

2. Martyna Pliem-Perka 09 / Junior TKJ Garbówek 0 pkt. rozgr. 0 / 24,11

3. Nell Sówka '08 / S-Piorun KJ Podkowa Gruszczyn 0 pkt. rozgr. 0 / 24,23

----------

4. Martyna Ufnal ’07 / Ramiro KJ Hippica Polonia Slupno 0 pkt. rozgr. 0 / 24,32

5, Kornelia Pawłowska '07 / At Last Ravishing Ruby bpk MAZ 0 pkt. rozgr. 0 / 26,13

7. Hubert Aniołek '08 / Beneton KJ Power Pony Nowy Janków 0 pkt. rozgr. 0 / 28,75

18-24. Kornelia Naumiuk '09 / C.Sioux KJ Kucykowa Zagroda Cyganka 4 pkt.

18-24. Wiktoria Remielińska '09 / Santino KJ Wiktorowo 4 pkt.

39. Nikola Miłoszewska '07 / Bibi Zagorka KJ Akademia Kucania Dawidy 39 pkt.

Lena Sawicka '08 / Loverboy bpk MAZ nie ukończyła

Startowało 46 zawodników / 39 ukończyło


Gr. A2

1. Julia Pięta '07 / Marcos JUKS Abakus Kaczyna 0 pkt. rozgr. 0 / 23,65

3. Nel Skotarczyk '09 / Wiking PP KJ Podkowa Gruszczyn 0 pkt. rozgr. 0 / 25,16

3. Paulina Pellowska '08 / Jowisz JKS Barłomino 0 pkt. rozgr. 0 / 25,54

----------

9. Kornelia Pawłowska '07 / Storming Ahead bpk MAZ 4 pkt.

11-22. Antonina Kopacz '08 / Domino KJ Aromer Józefin 4 pkt.

11-22. Wiktoria von Mauberg '07 / Koekoekshof Mariska KJ Wiktorowo 4 pkt.

11-22. Wiktoria Strzeszewska '08 / Egzorcysta SKJ Bajardo Augustówek 4 pkt.

11-22. Lena Sawicka '08 / Reylem Cornelia bpk MAZ 4 pkt.

23-29. Ewa Macieszczak '07 / Apasjonata Aureus KJ Aldrgho Piaseczno 8 pkt

32-33. Natalia Łazowska '07 / Neska KJ Dworek Okuniew 12 pkt.

35. Kinga Ferenc '07 / Millcroft Viva KU AZS UW Warszawa 37 pkt.

Wiktoria Skłodowska '09 / Twiggy Ewita SKJ Olimpia Rembertów nie ukończyła

Hubert Aniołek '07 / Kuba KJ Power Pony Nowy Janków nie ukończył

Startowało 46 zawodników / 38 ukończyło.


Gr. C

1. Julia Bednarczyk ' 04 / Tamiza WKJ Lublin 0 pkt. rozgr. 0 / 28.03

2. Zofia Szeszuła '2006 / Brave Heart KJ Podkowa Gruszczyn 0 pkt. rozgr. 4 / 26,02

3. Kaja Żuk '05 / Blustar KJ Pikador Dziuplina 4 pkt. rozgr. 0 / 34,64

--------

4. Roksana Naumiuk '06 / Jawa bpk MAZ 4 pkt. rozgr. 4 / 27,35

5. Karolina Bar '04 / Markiza KU AZS UW Warszawa 4 pkt. rozgr. 4 / 29,86

11-12. Jagna Grabowska '04 / Pasja KU AZS UW Warszawa 12 pkt.

13. Marianna Dunajska '04 / Mentos KU AZS UW Warszawa 16 pkt.

17. Klaudia Zajkowska '05 / Donald SKJ Hawajka Majdan 21 pkt.

Tamara Fernec '05 / Equus KU AZS UW Warszawa nie ukończyłą

Lena Jarecka '04 / Emma KJ Akademia Kucania Dawidy nie ukończyła

Zuzanna Różyc '05 / Stella Pack Jurasek SKJ Legia-Kozielska Warszawa nie ukończyła

Startowało 22 zawodników / 18 ukończyło.


Gr. D bis

1. Olga Tuliszkiewicz '06 / Funny Boy KJ Sokół Damasławek 0 pkt. rozgr. 0 / 34,66

2. Joanna Zawadka '04 / Boss KJ Picador Dziuplina 0 pkt. rozgr. 4 / 31,79

3. Marta Konarska '06 / Safari Sundance KJ Podkowa Gruszczyn 0 pkt. rozgr. 4 / 31,98

-----

4. Lena Oleszkiewicz '05 / Glenlo Fionnuala KJ Aldragho Piaseczno 0 pkt. rozgr. Elim.

5-7. Laura Tralewicz-Pielak '03 / Conan MC Murphy SKJ Ponylandia Wojciechowice 4 pkt.

8. Nina Oleszkiewicz '03 / Clydagh Justice KJ Aldragho Piaseczno 5 pkt.

9-10. Amelia Zubczyńska '06 / Touareg KJ Dworek Okuniew 8 pkt.

11-14. Iga Bors '05 / Shadow SKJ Ponylandia Wojciechowice 12 pkt.

11-14. Dagmara Poleszak '04 / Hazelhorst's Diamo KJ Wiktorowo 12 pkt.

17. Karolina Klusek '05 / Boss KJ Akdemia Kucania Dawidy 16 pkt.

Gabriela Ratajska '05 / Sulaatik's Pittsburgh KJ Strzała Krubiczew nie ukończyła

Startowało 23 zawodników / 21 ukończyło.


Gr. D

1. Dominika Henzel '04 / Tiffany KJ Podkowa Gruszczyn 4 pkt.

2. Oliwia Płatek '04 / Makuba 21 KKJ Kielce 5 pkt.

3. Karolina Heydel '04 / Montgomerie Ex May Dream Rio Grande Krosinko 8 okt.

-----

6-7. Laura Tralewicz-Pielak '03 / SKJ Ponylandia Wojciechowice 24 pkt.

Karolina Klusek '05 / Vales Blueray KJ Akdemia Kucania Dawidy nie ukończyła

Startowało 13 zawodników / 8 ukończyło.


Gr. E – Małe Konie

1. Franciszek Jurzak '03 / La Cumparsita SKJ Ponylandia Wojciechowice 4 pkt.

2. Maja Bella Friedman '03 / Sweet Noise -M St. R&S Stables Kębliny 12 pkt.

3. Wiktoria Leszek-Karwańska '01 / Gracjana SKJ Hawajka Majdan 20 pkt.

-----

4. Alicja Iwaszczuk '01 / Psotka KJ Wiktorowo 36 pkt.

nie ukończyła Wiktoria Okupny '04 / Logos SSKJ Grobice

Startowało 6 zawodników / 4 ukończyło.


Dzieci II

1. Jan Grzybowski '05 / Bijzonder S PKJ Górki Zagajne 0 pkt. rozgr. 0 / 4 31,80

2. Kornelia Smura '05 / Grupo Prom Viox W. KS Jumping Events Poznań 0 pkt. rozgr. Elim.

3. Olaf Rynowiecki '06 / Doris Day KJ Olmet – OstSped Ostrów Wlkp 4 pkt. rozgr. 0 / 32,59

---------

5. Julia Ptaszyńska '05 / Cinderella, Diacontina KJ Plejada Stefanówka 4 pkt. rozgr. 4 / 32,34

6-9. Zuzanna Werelich '05 / Cricova L KJ Wiktorowo 8 pkt.

6-9. Zofia Gintowt-Juchniewicz '05 / Składnia SJ Poster Piaseczno 8 pkt.

11-16. Wiktoria Jannasz '05 / Phenix SKJ Poczernin 8 pkt.

17-19. Irena Pawłowska '07 / Meskalina bpk MAZ 12 pkt.

25. Konstancja Przybylska '05 / Izis KL SKJ Hwajka Majdan 38 pkt.

26. Karolina Szaniawska '06 / Goldika KJ Akademia Kucania Dawidy 40 pkt.

27. Zofia Michalak '05 / Liberty Life SSKJ Bobrowy Staw 56 pkt.

Startowało 30 zawodników / 27 ukończyło.


L.D.

IV Letnie Otwarte Igrzyska Kuców i Małych Koni 2019 – terminarz i regulamin


Tradycyjnie w czerwcu w Grobicach rozegrane zostaną, po rocznej przerwie, Letnie Otwarte Igrzyska Kuców i Małych Koni.

Zawody rozgrywane są w czterech konkurencjach: Ujeżdżenie, WKKW, Skoki przez Przeszkody i Próby Caprillego w następujących grupach wiekowych:

Młodzik 9-11 lat

Kadet 12-13 lat

Junior Młodszy 14-15 lat

Junior do 16 lat.


Tym razem zawody będą rozgrywane dla poszczególnych konkurencji w trzech różnych terminach:


08.06. (sobota) - Ujeżdżenie

09.06. (niedziela) - Próby Caprillego i Skoki przez przeszkody

22.06. (sobota) - WKKW


Więcej informacji i szczegółów w załączonym Regulaminie IV LOI KiMK 2019.

W trzech kolejnych załącznikach programy Prób Caprillego

Serdecznie zapraszamy!


Regulamin LOI KiMK 2019

Próba Caprillego Cap-40-L-2

Próba Caprillego Cap-40-L-3

Próba Caprillego Cap-40-P-3

Grzegorz Kubiak na Szulerze zdobywcą Halowego Pucharu Polski Seniorów w edycji 2018/2019!

3 medale + 7 miejsc punktowanych Mazowszan w finale Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody


W finale Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody ostatecznie wystartowało 16 mazowieckich zawodników (26 uzyskało kwalifikacje po eliminacjach).

W finale zawodnicy rozpoczynali starty już z określonym dorobkiem punktowym obliczonym w zależności od zajmowanego miejsca po zawodach eliminacyjnych, co miało duży wpływ na wyniki końcowe w Pucharze.

Nasi reprezentanci zdobyli tym razem 3 medale – złoty Grzegorza Kubika w Seniorach oraz dwa brązowe: Malwiny Urbańskiej w Seniorach i Julii Suskiej w Juniorach oraz do tego 7 miejsc punktowanych.


W klasyfikacji medalowej HPP Mazowsze zajęło 3 miejsce. za Małopolskim – 4 medale (2-0-2) i Łódzkim – 4 medale (1-2-1). Dwa medale, złoto i srebro. zdobyła Wielkopolska, a jeden, srebrny, Kujawsko-Pomorskie.

W klasyfikacji punktowej (1-8 miejsce) zajęliśmy z dorobkiem 36 pkt. drugie miejsce za Łódzkim – 38 pkt. Trzecie miejsce zajęła Małopolska – 34 pkt.


Poniżej zestawienie medalistów i miejsc reprezentantów Mazowsza.

A już od czwartku także w Lezznie kolejne emocje Pucharu Polski w skokach – tym razem w kategoriach: Kuce, Małe Konie i Dzeci II.

Trzymamy kciuki i liczymy na kolejne medale i sukcesy Mazowszan!


Finał Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody, edycja 2018/2019.

Seniorzy

1. Grzegorz Kubiak / Szuler KJ SO Łąck 6.25 pkt.

2. Tomasz Olszewski / Camako's Boy JW Kujawsko-Pomorski KJ Bydgoszcz 16 pkt.

3. Malwina Urbańska / Finna W Stow. WKJ Warszawa 21,25 pkt.

-----

4. Krzysztof Retka / Ninto Chico Stow. WKJ Warszawa 22,25 pkt.

6. Weronika Minkiewicz / Chocolate Blue KU AZS UW Warszawa 28,5 pkt.

8. Antoni Strzałkowski / Blant KJ Strzała Krubiczew 57 pkt.

10. Cezary Kalinowski / Kemball KJ Strzała Krubiczew 20,75 pkt. po I nawrocie

finału, w II nawrocie nie wystartował.

W finale cyklu startowało 11 zawodników, w tym 6 z W-MZJ, 10 ukończyło.


Młodzi Jeźdźcy:

1. Nina Milczarek '00 KJ Infernal Golesze Duże 11,25 pkt.

2. Zuzanna Pisarska '00 / Caretana KJ Partynice Wrocław 14,5 pkt.

3. Szymon Najdzionek '00 / Fadina PP WLKS Krakus Swoszowice 22 pkt.

-----

5. Anna Seroka '98 / Extra Dollars SKJ Bajardo Augustówek 31,625 pkt.

W finale cyklu startowało 14 zawodników, w tym 1 z W-MZJ, 12 ukończyło.


Juniorzy:

1. Aleksandra Kawa '01 / Wiena OJK Barcice 5,375 pkt.

2. Filip Babiak '01 / Gustique KJ Infernal Team Duże 9,75 pkt.

3. Juliana Suska '03 / Tokajer 8 KS Euro Holding Warszawa 13,375

-----

11. Wiktoria Leszek-Karwańska '01 / Fameus-Olt SKJ Hwajka Majdan 63,5 pkt

Sophie von Werner '01 / Corval KJ Aldragho Piaseczno – nie ukończyła

W finale cyklu startowało 16 zawodników, w tym 3 W-MZJ, ukończyło 14.


Dzieci


1. Daria Pietrzak '06 / Monsun KJK Pod Żubrem Niepołomice 0 pkt.

2. Julia Jabłońska '05 / Conn Rubina JUKS Mieczewo 6,25 pkt.

3, Maria Brańka-Borja '05 / Reflection WLKS Krakus Swoszowice 6,5 pkt.

-----

4. Kaja Hipsz '05 / Danza II KJ Aldragho Piaseczno 7,5 pkt.

9-10. Julia Kapel '06 / Ulilen KJ Aldragho Piaseczno 18,75 pkt.

9-10. Wiktoria Jannasz '05 / Portos SKJ Poczernin 18,75 pkt.

12. Zuzanna Prymek '06 / Tinkerbell W KJ Aromer Józefin 23,25 pkt.

W finale cyklu startowało 18 zawodników, w tym 4 W-MZJ / 14 ukończyło.


Open”


1. Julia Jabłońska '05 / Cahir JUKS Mieczewo 0,63 pkt.

2. Filip Babiak '01 / Born Free KJ Infernal Team Golesze Duże 1,00 pkt.

3. Jakub Dołhun '99 / Kola KJ Infernal Team Golesze Duże 1,25 pkt.

-----

6. Franciszek Jurzak '03 / Claus SKJ Ponylandia Wojciechowice 4,25 pkt.

8. Blanka Jendrzejczak '01 / Ravecco S JKS Equita Świętochów 13,75 pkt.

W finale cyklu startowało 16 zawodników / 13 ukończyło.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego