Finał SSKJ GoldenHorse Koryta
Ranking
Omówienie rankingu

Omówienie końcowe XI edycji Ligi Mazowsza

Dwudniowymi zawodami finałowymi w SSKJ GoldenHorse Koryta zakończyła się tegoroczna , XI edycja Ligi Mazowsza.

I choć od strony nagród i „fety” finałowej było w tym roku z różnych względów dużo skromniej niż w latach ubiegłym, ale od strony sportowej i także łącznej liczby zawodników uwzględnionych w rankingu był to lepszy rok niż dwa poprzednie.

Założenia zostały wykonane w 100%, a nowy program klas rankingowych zdał egzamin.

Co prawda z rankingu „wypadła” klasa N (na Mazowszu aktualnie rozgrywane są już 4 inne cykle z m.in. tą klasą – Warka, Bobrowy Staw, Poczernin i Aromer), ale wprowadzenie nowych klas, czyli Debiuty 50 cm, Mini LL 70 cm oraz LL 90 cm, w pełni się sprawdziło.

W tak dużej rywalizacji cykli i organizatorów, jaka ma miejsce od pewnego czasu Liga Mazowsza znalazła „swoje nowe miejsce”. Tu przypomnijmy, że w odróżnieniu od ww. skomercjalizowanych cykli - Liga Mazowsza, jako jedyna rozgrywana jest w wielu mazowieckich klubach, co pośrednio lub bezpośrednio przyczynia się do ich rozwoju i popularyzacji!

W sumie w XI edycji Ligi w rankingu mamy zapisanych 311 mazowieckich zawodników, w tym: 131 zawodników z 45 klubów zarejestrowanych w W-MZJ, 26 zawodników „bpk MAZ” (Mazowszanie zarejestrowani w PZJ/W-MZJ bez przynależności klubowej) i 154 zawodników „nz” (niezarejestrowani startujący w konkursach towarzyskich).

Łącznie 1134 przejazdów zaliczonych do rankingów LM to także lepszy wynik niż w dwóch poprzednich edycjach. Razem z przejazdami nie zaliczanymi do punktacji oraz w konkursach nie wchodzącymi do rywalizacji LM w tegorocznych zawodach ligowych obejrzeliśmy blisko 2000 przejazdów!

Dziękujemy bardzo zawodnikom i koniom, trenerom, opiekunom, klubom, w tym szczególnie organizatorom zawodów ligowych, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tegorocznej edycji Ligi!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Poniżej skrótowe omówienie finału i rankingu końcowego

Klasa „50” - Z „maksem” 48 pkt. rozpoczęły finały trzy zawodniczki i one stanęły ostatecznie na podium. Zwyciężyła – z 1 pkt. przewagi dzięki drugiemu miejscu w niedzielę Justyna Nagórka z UKS Kucyk Serock na Gizeli – 72 pkt. Drugie miejsca zajęła Zuzanna Szczepanowska (nz – Domek Białego Kucyka Pruszków) na Gildzi – 71 pkt, a trzecie Maja Piasecka (nz – Domek Białego Kucyka Pruszków) na Lupidella Ebony Lady – 66 pkt.. Dwa zwycięstwa w konkursach finałowych Anny Lewandowskiej (nz – Koński Park Laszczki) dały jej awans na 4 miejsce – 60 pkt. Piąte miejsce zajęła Julia Szychowska (nz) na Lampi – 41 pkt. W rankingu sklasyfikowano 63 zawodników.

Klasa „Kuce 60” - „maksa” 48 pkt. w eliminacjach zdobyły 4 zawodniczki, które zacięcie walczyły o ostateczną kolejność. Zwyciężyła po dwóch wygranych konkursach finałowych Maja Mokosa (nz – SJ Szarża Popówek) na Andros GB – 84 pkt.. Drugie miejsce zajęła dwa razy druga w finałach Justyna Nagórka z UKS Kucyk Serock na Gizeli – 78 pkt. Dwa razy trzecia w finałach i ostatecznie trzecie miejsce w rankingu dla Zuzanny Szczepanowskiej (nz – Domek Białego Kucyka ) na Gildzi – 74 pkt. Na czwartym miejscu Martyna Wichiciel (nz) na Blazing Desert Jester – 68 pkt., a na piątym Maja Piasecka – 59 pkt. W rankingu sklasyfikowano 42 zawodników.

Klasa „70” - „Maksa” 48 pkt. po eliminacjach miały cztery zawodniczki ale tuż za nimi było z niewielkimi stratami kilka kolejnych zawodniczek. Ostatecznie zwyciężyła, dwa razy druga w finałach, reprezentantka KJ Akademia Kucania Dawidy Aleksandra Kołodziejczyk na El-Vis, Emma i Halogen – 78 pkt. Na drugie miejsce awansowała (trzecie miejsce w sobotę, zwycięstwo w niedzielę) Krystyna Piątkowska z SKJ Podkowa Leśna na Szafirze – 73 pkt. Trzecie miejsce zajęła Karolina Szaniawska z KJ Akademia Kucania Dawidy na Kubie – 63 pkt. Na czwarte miejsce awansowała Zuzanna Szczepanowska (nz – Domek Białego Kucyka ) na Gildzi – 56 pkt., a piąte zajęła Julia Smuk z KJ Akademia Kucania Dawidy na Ronaldini – 55 pkt. W rankingu sklasyfikowano 134 zawodników.

Klasa „Kuce i Małe Konie 80” - W sobotę trzecia, w niedzielę pierwsza i tym samym pierwsze miejsce dla Karoliny Szaniawskiej z KJ Akademia Kucania Dawidy na Kubie – 73 pkt. Na drugim miejscu Maja Mokosa (nz – SJ Szarża Popówek) na Andros GB – 68 pkt. Trzecie miejsce dla Anieli Lewandowskiej z KJ Akademii Kucania Dawidy na Gwiazdce – 66 pkt. Czwarte miejsce zajęła Weronika Sobczak z KJ Akademia Kucania Dawidy na Damroka – 36 pkt.,a piąte nie startująca w finale Karolina Bar z KU AZS UW Warszawa na Markiza i R-Mefisto – 30 pkt. W rankingu sklasyfikowano 54 zawodników.

Klasa „LL 90” Liderka po eliminacjach obroniła swoją pozycję, w czym wybitnie pomogło zwycięstwo w sobotnim konkursie - Krystyna Piątkowska z KJ Podkowa Leśna na Szafirze – 68 pkt. Na drugie miejsce awansowała po drugim miejscu w sobotę i zwycięstwie w niedzielę Aleksandra Kołodziejczyk z KJ Akademia Kucania Dawidy na El-Vis, Emma i Halogen – 66 pkt. Trzecie miejsce zajęła Julia Smuk z KJ Akademia Kucania Dawidy na Ronaldini – 52 pkt. Czwarte miejsce zajęła Gabriela Rozalska, bpk MAZ, na Bogunie – 48,5 pkt., a piąte Maja Mokosa (nz – SJ Szarża Popówek) na Andros GB – 35 pkt. Sklasyfikowano w rankingu 114 zawodników.

Klasa „L 100” - Zacięta walka o zwycięstwo do ostatniego przejazdu! Ostatecznie zwyciężyła dzięki dwóm zwycięstwom w finałach Zofia Chrzanowska z KJ Wiktorowo na Młody Jape – 63 pkt. Na drugim miejscu Gabriela Rozalska bpk MAZ na Bogunie – 59 pkt.

Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kułakowska z JKS Equita Świętochów na New Gold - 42,5 pkt. Na czwartym i piątym miejscu niestartujące w finałach: Katarzyna Dobrowolska, bpk MAZ, na Kaszmirze – 19 pkt., a na piątym Zuzanna Chwalińska z SKJ Legia-Kozielska Warszawa – 17 pkt. Sklasyfikowano w rankingu 84 zawodników.

Klasa „P 110” - liderka Paulina Misior z KJ Akademia Kucania Dawidy na Just Cherry potwierdziła dwoma zwycięstwami finałowymi swoją dominację w tej klasie – 50,5 pkt. Drugie miejsce zajęła Zofia Chrzanowska z KJ Wiktorowo na Młody Jape – 20,5 pkt., a trzecie Aleksandra Kułakowska z JKS Equita Świętochów na New Gold - 17,5 pkt.

Czwarte i pięte miejsce zajęły niestartujące w finale Żaneta Zwierzyńska z KJ Aromer Józefin na Grand Corida i Castel-L – 15 pkt. i Zuzanna Chwalińska z SKJ Legia-Kozielska Warszawa na Euforia PW – 14 pkt. Sklasyfikowano 44 zawodników.

Klasyfikacja klubowa - zdecydowane zwycięstwo odniósł KJ Akademia Kucania Dawidy - 886 pkt.! Drugie miejsce zajął KU AZS UW Warszawa – 239 pkt. Na trzecie miejsce awansował po zawodach finałowych SKJ Podkowa Leśna - 212 pkt. Sklasyfikowano 45 klubów.